Przejdź do treści

Jak działa kołdra obciążeniowa?

Kołdra sensoryczna

Czy nacisk, który kołdra sensoryczna wywiera na ciało, może być kojący? Jak najbardziej! Należy tylko właściwie wybrać taki produkt i upewnić się, że będzie dla nas całkowicie bezpieczny. Dziś sprawdzamy, jak dokładnie działa kołdra obciążeniowa.

Problemy ze snem – czy kołdra terapeutyczna może pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

Trudności z zaśnięciem dotyczą wiele osób. Czasem dokuczliwe jest wybudzanie się w ciągu nocy lub zbyt wczesne wstawanie. W niektórych przypadkach kołdra dociążająca może okazać się niezwykle przydatna, wyciszając i sprawiając, że zrelaksowanie się będzie nieco łatwiejsze. Nie jest sekretem, że kołdra obciążeniowa ma właściwości uspokajające i wyciszające. Jeśli więc próbujemy poprawić jakość swojego snu, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie tego prostego rozwiązania.

Terapia integracji sensorycznej – jak kołdra obciążeniowa wspiera leczenie?

Kołdry sensoryczne wykorzystywane są m.in. w łagodzeniu objawów ADHD. zmniejszaniu stresu, łagodzeniu stanów depresyjnych. Poleca się je osobom z zaburzeniami integracji sensorycznej. Wywierają na ciało odpowiedni nacisk, co zwiększa poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Produkt polecany jest zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Szczególnie przydatny może być w terapii ludzi, którzy nieprawidłowo reagują na bodźce. Kołdra sensoryczna może być pomocnym wyposażeniem w domu osób ze spektrum autyzmu czy ludzi cierpiących na Zespół Williamsa.

Jak kupić dobrą kołdrę obciążeniową? – najważniejsze wskazówki, którymi warto się kierować

Kołdry sensoryczne są nieco droższe niż tradycyjne wyroby. Dodatkowo po takie rozwiązanie sięgamy wtedy, gdy liczymy na to, że produkt przyniesie nam ulgę. Warto więc dołożyć starań, żeby nasz wybór padł na właściwą kołdrę sensoryczną. Sprawdźmy:

  • jakiego materiału użyto do produkcji rozważanych przez nas kołder obciążeniowych?

Postawmy na bawełnę organiczną, która będzie przyjemna dla skory i odpowiednia dla alergików. Dodatkowo taki materiał przez długi czas będzie się prezentował atrakcyjnie.

Przeważnie znajdziemy tam antyalergiczne wypełnienie w postaci szklanych kuleczek.

  • czy kołdry obciążeniowe są odpowiednio przebadane?

Tkaniny powinny być certyfikowane, a kołdra musi być zarejestrowana jako wyrób medyczny.

  • czy dobraliśmy odpowiednią wagę produktu?

Szacuje się, że kołdry obciążeniowe powinny mieć wagę równą 10 proc. masy ciała osoby, dla której produkt jest przeznaczony.

W razie wątpliwości najlepiej będzie skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą nam dobrać najlepszy wariant dla nas lub dla naszych bliskich.