Przejdź do treści

Twój sen jest zaburzony – sięgnij po kołdrę obciążeniową!

kołdra obciążeniowa dla dorosłych

Brak snu jest obecnie zjawiskiem tak powszechnym, że może on dotykać już co drugiego człowieka na świecie.

Skutki jego niedoboru mogą być odczuwalne nie tylko w krótkim okresie jako chwilowa niedyspozycja lub pogorszenie funkcjonowania w ciągu dnia, ale mogą również wpłynąć na pojawienie się wielu chorób, w tym także tych o ciężkim przebiegu, pozostawiających trwałe zmiany w naszym organizmie.

Dlaczego musimy spać?

Zdrowy sen ma fundamentalne znaczenie dla naszego funkcjonowania w ciągu dnia. To wiemy wszyscy, ale co naprawdę kryje się pod tym stwierdzeniem? Według opinii specjalistów zdrowy sen pozwala zregenerować się każdej komórce naszego ciała, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu czy też umożliwia prawidłową segregację i zapamiętywanie wszystkich naszych doświadczeń z całego dnia. Aby mogły zaistnieć wyżej wymienione cechy musimy nie tylko zadbać o odpowiednią jego ilość, ale także o prawidłową jakość. 

Co dzieje się, jeśli nasz sen jest nieprawidłowy? 

To proste – w krótkim czasie możemy odczuć przeróżne dolegliwości. Skracanie czasu na regenerację organizmu nie pozostaje bez znaczenia dla naszego funkcjonowania w ciągu dnia. Początkowo oznaki niewysypiania się mogą być niewielkie, nieznaczące, takie z którymi w miarę w prosty sposób będziemy wstanie sobie poradzić, ale z czasem mogą przybrać postać przewlekłą, która niestety jest trudniejsza do opanowania. To pierwsze objawy, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do zmiany naszego działania.

  • Trudności w koncentracji
  • Gorszą pamięć i wolniejsze myślenie
  • Niższy poziom energii lub osłabienie
  • Zmęczenie i niepokój
  • Stres i rozdrażnienie
  • Wahania nastrojów
  • Trudności w podejmowaniu decyzji
kołdra obciążeniowa na zaburzenia snu

Kołdra obciążeniowa, a jakość naszego snu

Jednym z produktów poprawiających jakość snu jest kołdra obciążeniowa. Prawidłowo dobrana do naszych potrzeb, używana systematycznie ułatwi nam regulacje naszego cyklu dobowego. Poprzez delikatny nacisk na nasze ciało, oddziałuje na nasz układ nerwowy oraz gospodarkę hormonalną. Dzięki zwiększeniu produkcji melatoniny czyli hormonu snu nie tylko łatwiej zaśniemy, ale obudzimy się również bardziej wypoczęci i zrelaksowani. Dodatkowo zwiększona zostanie produkcja serotoniny, wpływającej na nasze samopoczucie i dobry nastrój w ciągu całego dnia. Warto również wspomnieć, że stosowanie kołdry obciążeniowej pozwoli nam mocniej wejść w fazę tzw. snu głębokiego, który jest odpowiedzialny za prawidłową regenerację naszego organizmu.