Przejdź do treści

Pled obciążeniowy czy kołdra sensoryczna

Jesteś już o krok od decyzji o zakupie swojego pierwszego produktu obciążeniowego, ale nie wiesz, który z nich wybrać? Poniżej przedstawiamy dokładne porównanie obydwu wariantów. Dzięki temu lepiej dobierzesz odpowiedni produkt do własnych potrzeb.

Pledy i kołdry obciążeniowe – jakie jest ich działanie?

Dzięki delikatnemu naciskowi odpowiednio stymulują receptory zawarte w naszych mięśniach i ścięgnach, wpływając pozytywnie na pracę naszego układu prorioceptywnego. Rolą tego układu jest prawidłowy odbiór oraz przetwarzanie bodźców płynących wprost ze środowiska zewnętrznego. Zadaniem obydwu produktów obciążeniowych jest regulacja tego procesu. U osób nadwrażliwych, przeciążonych lub nadpobudliwych głęboki nacisk pozwoli złagodzić zbyt intensywne doznania, natomiast osoby apatyczne, mające problem z koncentracją odzyskają siłę i chęć do działania. Długotrwałe korzystanie z kołdry lub pledu sensorycznego wpływa pozytywnie na cały nasz organizm, zapewniając spokój i wewnętrzną harmonię.

Dla kogo kołdra obciążeniowa?

Produkt ten wykonany jest całkowicie z tkanin bawełnianych, wypełniony antyalergicznymi mikrokulkami szklanymi o średnicy około 2mm, rozszytymi równomiernie na całej powierzchni. Wewnątrz każdej kołdry znajdują się dodatkowe wzmocnienia w formie dwóch warstw białej bawełny. Wszystko to sprawia, że produkt ten jest idealny dla osób z problemami atopowymi i alergiami. Dodatkowo kołdra sensoryczna nie ma funkcji grzewczej, gdyż tkaniny bawełniane zapewniają swobodną cyrkulację powietrza pomiędzy ciałem a produktem obciążeniowym. Kołdra nie przegrzewa ciała i świetnie nadaje się do stosowania sama w okresie letnim. Zimą warto kłaść ją razem ze swoją klasyczną kołdrą do spania.

Dla kogo pled obciążeniowy?

Produkt ten wykonany jest z tkanin naturalnych oraz wysokogatunkowego polaru minky. Podobnie jak kołdra sensoryczna wypełniony jest mikrokulkami szklanymi, które są nie tylko antyalergiczne, ale również pozwalają na wypranie produktu w wodzie z dodatkiem delikatnych detergentów, w przeciwieństwie do naturalnego wypełnienia (np. gryka czy  pestki wiśni). Pled obciążeniowy jest bardzo miły i miękki. Pozwala to przyjemnie otulić się nim oraz poczuć nie tylko jego ciężar, ale również przyjemne ciepło jak w przypadku dotyku osoby bliskiej. Świetnie nadaje się dla osób z nadwrażliwością dotykową. Delikatne wypustki w polarze mają funkcję stymulującą. Doskonale sprawdzi się jako przyjemny koc w okresie chłodu i zimna. Nie wymaga stosowania dodatkowej formy ciepła.

Wybór należy do Ciebie

Przed zakupem koniecznie zastanów się jakie są Twoje potrzeby tak, aby jak najlepiej dobrać do nich swój produkt obciążeniowy. Pamiętaj również, aby dobrać go do swojego wzrostu i wagi ciała. Tylko prawidłowo dopasowana kołdra obciążeniowa lub pled sensoryczny spełnią dokładnie swoją rolę. Jeśli nie wiesz jak najlepiej dobrać parametry wybranego produktu skorzystaj z kalkulatora, dostępnego na naszej stronie www.sensoric.pl/produkty/koldra-obciazeniowa/ Znajdziesz tam również cenne informacje jak prawidłowo korzystać oraz dbać o swoją kołderkę.

Zalety korzystania z pledu i kołdry obciążeniowej

Zastosowanie produktu obciążeniowego w codziennym życiu to nie tylko uzupełnienie działań terapeutycznych, ale również świetny sposób na rozładowanie emocjonalnego napięcia, bedącego efektem naszych codziennych trosk i problemów. Korzystając z kołdry obciążeniowej lub pledu sensorycznego pozwalamy naszemu ciału osiągnąć równowagę, wyciszenie i spokój. Działając w sposób holistyczny kołdra lub pled sensoryczny wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na spokojny i długi sen. Wypoczęci i zrelaksowani dużo lepiej funkcjonujemy w ciągu dnia, a co za tym idzie jesteśmy bardziej skupieni i skoncentrowani na działaniach.

Żródło zdjęć: ladnebebe.pl