Przejdź do treści

Na jak długo wystarczy zakupiona kołdra obciążeniowa?

Kupując kołdrę obciążeniową nie można jednoznacznie określić na jak długo nam wystarczy. Wiele zależy od tego jak szybko dziecko będzie rosło lub przybierało na wadze, a także z jakim schorzeniem się zmaga oraz jak szybkie będą postępy w leczeniu, a to jak wiemy sprawa indywidualna każdego organizmu. Tak wiele czynników sprawia, że rodzice często zastanawiają się nad sensem zakupu takiej kołderki. Należy jednak pamiętać, że nie zastosowanie jej, pomimo zaleceń terapeuty, może spowolnić procesy leczenia i nawet jeśli kołdra miałaby wystarczyć na krótszy okres, warto w nią zainwestować.

Często w sytuacji delikatnych zaburzeń jest to wystarczający czas aby w znacznym stopniu polepszyć jakość życia naszego malucha, a co za tym idzie całego otoczenia. Może się też okazać, że po tym okresie kołderka zwyczajnie nie będzie już tak bardzo potrzebna. Dla dzieci zmagających się z cięższymi lub bardziej przewlekłymi problemami dobrym rozwiązaniem może okazać się kołdra obciążeniowa ROŚNIJ ZE MNĄ, która pozwala w znacznym stopniu wydłużyć czas żywotności naszej kołderki. W momencie, gdy dziecko wyrasta z głównej części kołderki, dopinamy uszytą już dodatkową część, wydłużając tym samym naszą kołdrę o dodatkowe centymetry. Warto wspomnieć, że waga w dodatkowej części jest proporcjonalna do wagi w głównej części kołdry, tak więc po dopięciu ciężar jest nadal rozłożony równomiernie na całej powierzchni. Dla wielu osób ważne będzie również to, że koszt takiej kołdry jest nieznacznie większy w stosunku do zakupu nowej kołderki.

Dużo prościej jest w przypadku zakupu kołdry obciążeniowej dla osoby dorosłej. Tu z góry wiemy jaki jest ostateczny wzrost osoby oraz jej ogólna waga, w związku z tym czas stosowania kołderki ulega znacznemu wydłużeniu.


Ten wpis został zamieszczony w kategorii . Dodaj permalink do zakładek.