Przejdź do treści

Jak dbać o swoją kołdrę obciążeniową?

Gdy podjęliśmy już decyzję o zakupie kołdry obciążeniowej, warto wiedzieć jak o nią dbać, aby cieszyć się jej dobrodziejstwem jak najdłużej. Do każdej przesyłki z kołdrą obciążeniową dołączamy instrukcję użytkowania, czyli dokładny zestaw informacji jak postępować ze swoją kołderką.

Pierwszym i najczęściej zadawanym pytaniem, jakie pojawia się wśród osób, które zakupiły ten produkt, to w jaki sposób ją czyścić. Otóż kołdra uszyta jest z czterech warstw tkanin bawełnianych, dodatkowo wypełnienie kołderki stanowi granulat szklany lub kulki szklane, wszystko to sprawia, że naszą kołderkę obciążeniową mogą Państwo bez problemów prać w wodzie z dodatkiem delikatnych detergentów. Należy jednak pamiętać, aby temperatura wody nie była zbyt wysoka, gdyż może to spowodować skurczenie się tkanin, z których jest wykonana. Naszą kołdrę można prać w pralce, pod warunkiem, że przewiduje ona daną wielkość obciążenia. Warto jej nie odwirowywać na zbyt dużych obrotach, aby nie uległa zniekształceniu. Również z tego samego powodu należy suszyć ją w stanie rozłożonym w pozycji poziomej.

Jeśli z kołderki korzystają małe dzieci, warto mieć je pod kontrolą, czy w swej chęci poznania świata nie zechcą rozpruć kołderki, aby przekonać się co kryje się w jej wnętrzu.

Choć kołderka najczęściej będzie w ciągłym i codziennym użyciu, warto mieć na uwadze fakt, że czasem będziemy chcieli ją gdzieś zabrać na przykład jadąc na wakacje lub weekend do dziadków. Pamiętajmy wtedy, aby dobrze zabezpieczyć ją w trakcie podróży. Im mniej razy będzie wymagała prania tym dłużej mamy pewność, że nie ulegnie zniekształceniu lub wyblaknięciu. W tym celu warto zaopatrzyć się w torbę do przechowywania kołderki. Taką torbę znajdą Państwo również w naszej ofercie. Jej wielkość jest dopasowywana indywidualnie do każdego zamówienia.


Ten wpis został zamieszczony w kategorii . Dodaj permalink do zakładek.