Przejdź do treści

Jak zachęcić dziecko do korzystania z kołdry obciążeniowej?

Należy pamiętać, że nie można zmusić nikogo do korzystania z kołdry obciążeniowej. Możemy jedynie zachęcać dziecko do jej stosowania. Zbyt duży nacisk rodzica w tym aspekcie może przynieść zupełnie odwrotny skutek.

Pierwszym sposobem zachęcenia dziecka do korzystania z kołderki obciążeniowej jest zaangażowanie małego szkraba w jej zakup. Dziecko wraz z rodzicem wybiera tkaninę z jakiej ma być uszyta jego kołderka. Ciekawe wzory, ulubione postacie, atrakcyjne kolory, wszystko to sprawia, że maluch już na tym etapie czuje chęć jej dotknięcia, obejrzenia, przykrycia się.

Na specjalne życzenie rodzica można doszyć do kołderki kilka miłych akcentów takich jak kolorowe metki czy wstążki.

Ten pierwszy moment może wpłynąć na to czy kołderka stanie się jego najlepszym przyjacielem, ulubioną zabawką, po którą będzie mógł sięgnąć gdy tylko poczuje taką potrzebę.

Kolejnym elementem zachęcającym dziecko do korzystania z kołderki są różnego rodzaju zabawy zalecane przez terapeutę. Wykonywane w zaciszu domowym, z uśmiechem na ustach, poparte pochwałą rodziców mogą sprawić, że maluch będzie łączył kołderkę tylko z miłymi chwilami. Na początek warto również poprosić terapeutę przede wszystkim o ćwiczenia sprawiające dziecku więcej radości, aby zwiększyć jego pozytywne odczucia co do tego produktu.


Ten wpis został zamieszczony w kategorii . Dodaj permalink do zakładek.