Przejdź do treści

Dlaczego warto stosować kołdrę obciążeniową?

Kołdra obciążeniowa to najlepszy sposób na uzupełnienie prowadzonej już terapii. Można ją stosować w każdym momencie w ciągu dnia i nocy: w krótkich drzemkach, w trakcie oglądania telewizji, w zabawach, ćwiczeniach i wreszcie w trakcie nocnego odpoczynku. Stosując się do zaleceń terapeuty możemy sprawić, że osiągniemy dużo lepsze wyniki w leczeniu i w znacznym stopniu polepszymy jakość swojego życia.

Poprzez korzystanie z kołdry obciążeniowej działamy na ciało uspokajająco i wyciszająco, wpływamy również na zwiększenie naszej koncentracji i uwagi. Zastosowanie kołdry obciążeniowej w znacznym stopniu redukuje również uczucia lęku, stany depresyjne czy wahania nastrojów.

Osoby korzystające z prawidłowo dobranej kołdry śpią głębiej, przez co są bardziej wypoczęte i zrelaksowane. Lepszy nastrój, łatwiejsze nawiązywanie kontaktów, zwiększenie satysfakcji i samooceny wpływają bezpośrednio na jakość naszego życia nie tylko osobistego, ale również zawodowego.

Kołdry obciążeniowe ze względu na szerokie spektrum zastosowania kierowane są dla ludzi w każdym wieku, począwszy od maluchów, dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak również osób dorosłych.


Ten wpis został zamieszczony w kategorii . Dodaj permalink do zakładek.