Przejdź do treści

W jaki sposób korzystać z kołdry obciążeniowej?

Zastosowanie kołdry obciążeniowej dla osób dorosłych i dzieci jest bardzo podobne.

Najważniejszym i najskuteczniejszym sposobem korzystania z kołdry obciążeniowej jest przykrywanie nią ciała w trakcie snu. Kołdrą przykrywamy w taki sposób aby głowa i szyja były odkryte, najlepiej przyłożyć kołdrę od poziomu klatki piersiowej w stronę nóg. Ważne aby zbyt duża część kołdry nie zwisała poza ciałem osoby używającej kołdry. Dzięki temu oddziałujemy bezpośrednio na ciało, a nie materac. Jednocześnie w momencie gdy użytkownik zdecyduje się ją ściągnąć z siebie nie będzie to stanowiło dla niego problemu. Z tego samego powodu należy pamiętać aby kołdra obciążeniowa była odpowiednio dobrana do wagi ciała użytkownika. Zbyt ciężka kołdra może również uniemożliwić jej swobodne zsunięcie.

Przed zastosowaniem kołdry obciążeniowej warto sprawdzić z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jej stosowania takich jak problemy z krążeniem, duszności itp. Jest to ważne szczególnie w przypadku gdy sami decydujemy się na zakup kołdry lub nie mamy szczegółowych informacji od terapeuty na temat parametrów kołdry.

Innym sposobem korzystania z kołdry obciążeniowej są różnego rodzaju ćwiczenia. Poprzez zabawę dziecko wykonuje określone przez terapeutę zadania, które mają na celu kontynuowanie prowadzonej terapii w środowisku domowym. Takie zadania zwiększają szanse za szybszy i bardziej intensywny proces leczenia.

Należy również pamiętać, że kołdry obciążeniowe świetnie sprawdzają się jako reduktor napięcia po całym dniu pełnym wrażeń. Warto w trakcie odpoczynku przykryć się kołdrą, co pozwala na wyciszenie ciała i zrelaksowanie się. Dzięki temu możemy łatwiej zasnąć i lepiej wypocząć.


Ten wpis został zamieszczony w kategorii . Dodaj permalink do zakładek.