Przejdź do treści

Zwalcz chroniczny ból z kołdrą obciążeniową

kołdra obciążeniowa a chroniczny ból

Przewlekły ból potrafi przysporzyć nam wiele problemów, utrudniając nam codzienne funkcjonowanie czy też wpływając na nasze samopoczucie i relacje z innymi.

O bólu przewlekłym mówimy, gdy utrzymuje się dłużej niż 3 miesiące, często w nawracającej formie, w okresie dłuższym niż naturalny proces leczenia. Może być następstwem wielu chorób neurologicznych czy narządu ruchu, ale również urazów lub przebytych operacji.

Przyczyny

Przyczyn może być wiele, natomiast skutek dla wielu osób jest ten sam – ciągły, długotrwały dyskomfort, zaburzający nasze prawidłowe funkcjonowanie. U osób cierpiących na chroniczny ból może wystąpić wzmożone napięci mięśni w miejscu objętym bólem. Wpływa on również na strukturę i funkcjonowanie naszego mózgu, a to wpływa na brak koncentracji i zaburzenia pamięci.

Ból ten może być odczuwany nie tylko na poziomie fizycznym, ale może również przekładać się na nasze emocje. Osoba dotknięta nim może dodatkowo odczuwać lęk, niepokój, przewlekłe zmęczenie czy wahania nastrojów, co może okazać się pierwszym krokiem do pojawienia się depresji czy bezsenności.

Jak sobie z nim radzić?

Jest wiele sposobów pomagających w opanowaniu chronicznego bólu: farmakologiczne lub alternatywne, do których zaliczyć można chociażby akupunkturę, fizjoterapię czy masaże. Leczenie bólu chronicznego należy jednak rozpocząć od wnikliwej diagnostyki, uwzględniającej nie tylko określenie, czy też „zmierzenie” nasilenia odczuć bólowych, ale również analizę dotychczasowych działań, ich skuteczność jako całości oraz poszczególnych jego elementów. Osoba cierpiąca na chroniczny ból może określić, które działania przynoszą najlepsze rezultaty, a z których warto jednak zrezygnować. Niezwykle ważnym aspektem jest również systematyczność działań leczniczych, bo tylko w takim działaniu nalezy upatrywać najwyższych rezultatów.

Co daje zastosowanie kołdry obciążeniowej?

Dzięki delikatnemu naciskowi na ciało kołdra obciążeniowa łagodzi skutki przewlekłego bólu. Dzięki naciskowi rozkłada ból skumulowany w jednym miejscu na większy obszar ciała, oddziałowując na ciało odprężająco i relaksująco. Dodatkowo podchodząc w sposób holistyczny wpływa ona nie tylko na nasze samopoczucie i nastrój, ale również na zdrowy i spokojny sen. Stosując kołdrę sensoryczną nie tylko łatwiej zaśniemy, ale również lepiej się zregenerujemy w trakcie efektywniej przebiegającego „snu głębokiego”. Obudzimy się bardziej wypoczęci i zrelaksowani, co przełoży się na złagodzenie skutków bólu chronicznego.