Przejdź do treści

Czy można używać kołdry obciążeniowej bez konsultacji z terapeutą?

W obecnych czasach, mając szeroki dostęp do informacji, szukamy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań związanych z naszych życiem i zdrowiem w książkach, poradnikach, telewizji czy w internecie. Podobnie ma się sprawa z kołdrami obciążeniowymi. I choć nadal wiele osób podejmuje decyzję o zakupie kołderki na podstawie zaleceń terapeuty to coraz szersza grupa osób, szukających rozwiązań swoich problemów zdrowotnych na własną rękę, trafia do producentów kołder obciążeniowych.

Podejmując decyzję o zakupie kołdry obciążeniowej samodzielnie należy jednak pamiętać, że jest to produkt terapeutyczny i niewłaściwie dopasowana może nam nie tylko nie pomóc, ale również pogorszyć stan naszego zdrowia. Najważniejsze pytanie, na które znajdziemy odpowiedź udając się do centrum terapii na diagnozę to czy taka kołdra jest nam w ogóle potrzebna. Dodatkowo terapeuta poinformuje nas dokładnie o najwłaściwszym dla nas sposobie korzystania z kołderki. Może zalecić także różnego rodzaju ćwiczenia, gry i zabawy z wykorzystaniem kołderki wraz z dokładną informacją w jaki sposób powinny być one wykonywane. One także są dopasowywane indywidualnie do naszych potrzeb.

Często terapeuci informują dokładnie jaka wielkość kołdry oraz obciążenia jest dla nas najwłaściwszaJeśli nie mają Państwo takiej wiedzy, chętnie pomagamy w odpowiednim doborze kołdry obciążeniowej.


Ten wpis został zamieszczony w kategorii . Dodaj permalink do zakładek.