Przejdź do treści

Czy można korzystać z „używanej” kołdry obciążeniowej?

Pomimo faktu, że jako rodzice chcielibyśmy podarować naszym pociechom wszystko co najlepsze i najpiękniejsze, zdarza się, że fundusze jakie mamy na ten cel potrafią być ograniczone. Z tego względu niektórzy rodzice szukają alternatywnych sposobów na zakup takiego produktu jakim jest kołdra obciążeniowa. Gdy okazuje się, że koleżanki synek wyrósł już ze swojej kołderki lub w internecie pani sprzedaje nie potrzebną już jej córce kołderkę, pojawia się pytanie czy mogę niższym kosztem zapewnić swojemu dziecko taką pomoc terapeutyczną.

Podejmując tą decyzję należy pamiętać, że jest to właśnie produkt terapeutyczny i aby spełniał swoje założenie powinien być indywidualnie dopasowany do wzrostu i wagi danej osoby, a prawdopodobieństwo, że „używana” kołdra obciążeniowa będzie dopasowana do naszego dziecka jest stosunkowo niewielkie.

I choć znalezienie kołdry o odpowiedniej długości jest dość łatwe to problem pojawia się w momencie dostosowania odpowiedniej wagi. Waga w prawidłowo dopasowanej kołdrze obciążeniowej powinna być określona do jednego miejsca po przecinku. Idąc tym schematem przykładowo dla dziecka o wadze 24 kg i zaleceniu 10% masy ciała dziecka kołdra powinna ważyć 2,4kg.

Niestety nie można zmienić wagi obciążenia w już gotowej kołdrze obciążeniowej. Taka czynność wymagałaby sprucia całej kołderki, co jest wyjątkowo czasochłonne. Należałoby również zrobić  to wyjątkowo precyzyjnie, tak aby nie uszkodzić w żaden sposób tkanin z których jest uszyta. Jedna mała dziurka może sprawić że obciążenie mogłoby wydostawać się na zewnątrz.


Ten wpis został zamieszczony w kategorii . Dodaj permalink do zakładek.