Jak stosować kołdrę obciążeniową?

 

Kołdra obciążeniowa, aby jak najlepiej spełniała swoją funkcję stymulującą, powinna być prawidłowo dobrana do korzystającej z niej osoby – do jej wzrostu, wagi oraz indywidualnych predyspozycji. Jednak równie ważnym aspektem jest sposób w jaki z niej korzystamy.

Najlepiej jeśli informacji tych udzieli nam terapeuta, rehabilitant, lekarz lub inna osoba zalecająca jej stosowanie. Opisze w jaki sposób prawidłowo przykrywać ciało kołdrą obciążeniową oraz określi dokładny czas lub przedział czasowy w jakim powinniśmy z niej korzystać. Poinformuje w jakich sytuacjach możemy z niej korzystać, a przy jakich schorzeniach należy zmodyfikować ten schemat. Sposób korzystania z kołdry dobierze do naszych indywidualnych potrzeb i predyspozycji.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na standardowe korzystanie z kołdry obciążeniowej. Będą one pomocne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z kołdrą obciążeniową lub nie posiadają indywidualnych zaleceń do jej stosowania.

Pamiętajmy, aby obserwować swoje ciało oraz jego reakcję na działanie kołdry obciążeniowej. Dzięki temu będziemy wiedzieli, kiedy wydłużyć czas spania pod nią, kiedy najlepiej się nam pod nią odpoczywa oraz w jakim momencie odczujemy wystarczające skutki jej stosowania. Koniecznie należy zdjąć kołdrę obciążeniową z ciała, gdy odczujemy zbyt silne jej oddziaływanie. Nie przytrzymujemy jej na siłę. Ważne jest, aby osoba korzystająca z kołdry mogła ją swobodnie z siebie zdjąć, bez większych problemów. Dlatego tak istotne jest, aby rozmiar kołdry został dobrany prawidłowo do wzrostu jej użytkownika.

Życzymy samych przyjemnych chwil z kołdrą obciążeniową marki Sensoric!

Pierwsza pozycja


Druga pozycja


Trzecia pozycja


Czwarta propozycja


Piąta propozycja