Przejdź do treści

Zwalcz stres z kołdrą obciążeniową

kołdra obciążeniowa na stres

Stres – kto go nie doświadczył – zdenerwowanie, ściśnięty żołądek, mętlik w głowie, szybki oddech to najczęstsze jego objawy. Choć towarzyszy nam od zawsze i jest częścią naszego życia to jego wpływ na nasze ciała może być różnorodny.

Czasem działa mobilizująco, lecz utrzymując się zbyt długo na wysokim poziomie potrafi nieźle namieszać, przynosząc niekorzystny skutek dla naszego zdrowia. Jego zbytnie oddziaływanie przekłada się nie tylko na nasze samopoczucie, wpływając na szereg zburzeń emocjonalnych, ale również jako dolegliwości o podłożu fizycznym. Do najczęstszych objawów długotrwałego stresu można zaliczyć:

Objawy ze strony psychiki

Osoby dotknięte skutkami oddziaływania stresu mogą odczuwać wahania nastroju czy niższą samoocenę. Stres negatywnie wpływa na jakość ich snu, który staje się krótki, przerywany, nieefektywny, płytki. Z czasem niedobory w tym zakresie mogą wpłynąć na rozwój bezsenności. Osoby zestresowane mogą mieć problem z koncentracją i skupieniem uwagi. Często odczuwają nerwowość i strach przed podejmowaniem różnych działań, mają wrażenie że nie radzą sobie z obowiązkami dnia codziennego. Następstwem nie rozwiązanych problemów mogą być zaburzenia o podłożu nerwowym np. drżenia lub tiki nerwowe. W dalszym okresie mogą rozwinąć się objawy nerwicy, depresji czy bezsenności.

Objawy fizyczne

Typowe objawy stresu to uciski w klatce piersiowej, zaburzenia oddychania, kołatanie serca, pocenie się rąk, podniesienie ciśnienia krwi czy zawroty głowy. U osób dotkniętych długo utrzymującym się wysokim poziomem stresu można zauważyć zwiększoną ilość infekcji, wynikających ze spadku odporności. Osoby te są również narażone na występowanie różnego rodzaju bólu np. migrenowego, jak również w obrębie układu kostno-stawowego. Stres ma również negatywny wpływ na nasz układ trawienny, spowalniając jego działanie.

Jak radzić sobie ze stresem?

Kołdra obciążeniowa – sposób na stres?

Obecnie istnieje wiele sposobów radzenia sobie z negatywnymi skutkami stresu, jednak najlepiej jest dotrzeć do jego źródła. Umiejętność zdefiniowania problemów to połowa sukcesu w dążeniu do eliminacji skutków jego negatywnego wpływu na nasze ciało. Nie zawsze jest to jednak takie proste. Tu z pomocą przychodzi nam kołdra sensoryczna, której działanie zmniejsza objawy stresu nie tylko fizjologiczne, ale również o podłożu psychicznym.

Jak działa kołdra obciążeniowa?

Poprzez delikatny nacisk na ciało kołdra sensoryczna stymuluje nasz układ nerwowy do prawidłowego działania, dzięki czemu łatwiej jest nam osiągnąć równowagę i spokój.  Działając w sposób holistyczny kołdra sensoryczna wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na spokojny i długi sen. Nasze ciało intensywniej wchodzi w fazę „głębokiego snu”, odpowiedzialną za regenerację naszego organizmu. Stosowanie kołdry obciążeniowej pobudza nasz organizm do zwiększenia produkcji melatoniny, odpowiedzialnej za prawidłowy proces zasypiania oraz serotoniny wpływającej na nasze samopoczucie i dobry nastrój w ciągu całego dnia.